İŞ VE MESLEK DANIŞMANLIĞI SINAV SÜRECİ VE TAKTİKLER!!!

İlk sınava girmiş olarak sadece tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Başvurumuzu yaptıktan ve sınava giriş belgemizi çıkardıktan sonra herkesin aynı anda girdiği A1 A2 A3 sınavlarına aynı anda giriyoruz. Ve sınavdan sonra uygulama sınavı için günler belirleniyor. Burdaki kıstas kişilerin ikametgahlarına göre.

Saüsemde girecekler için konuşuyorum Sakarya en uzak kişi ilk gün sınava girmekle birlikte Sakarya ikametli adaylar en son gün sınava giriyor.İlk gün ile son gün arasında başvurulara bağlı olarak zaman uzayabilir.


Uygulama sınavı için sınıfa girdiğinizde kameraya aday numarası ve ad soyad söylüyorsunuz.Sonrasında sınav komisyonuna bağlı olarak sunum veya danışan-danışman görüşmesinden biriyle başlayıp diğerine geçiyorsunuz.

Özellikle sunumda tökezlememeye bakın aklınıza birşey dahi gelmese başlıklardan cümle kurup slaytı geçmeye çalışın, rahat olun ve hocalarının gözlerine bakın..burda konudan daha çok sizin giyiminiz ve duruşunuz önemlidir.

Danışan-danışman görüşmesinde öncelikle dağınık olan masayı düzeltin.Karşınıza güzel sanatlarda okuyan arkadaşlardan birileri gelecek.İyi bir karşılama ve buyur ettikten sonra oturma, daha iyi olacaktır.Onu tanımaya çalışır gibi konuşun.Öğrenmeye çalıştığınız herşey adınıza puandır.Daha sonrasında kişinin isteklerine bağlı olarak yeni meslek edinmek istiyorsa kurslara, sadece işini değiştirmek istiyorsa mesleğiyle ve ilgi alanlarına hitap eden bir işe yönlendirin.Takip sürecinin tarafınızdan yapılacağı ve bu noktada haftaya tekrar görüşmek için uygun bir saat vererek kişinin onayını alın.Sonra da uğurlama faslıyla uygulama sınavının sonuna geliyorsunuz.

Geçmiş olsun…

Kontrol Et.

İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi Başlıyor

Bu yıl 2.si düzenlenecek Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi bugün saat 09.30 itibariyle saygı …

13 Yorum

  1. sunum esnasında kıyafet nasıl olmalı, bilgi verirsen sevinirim. teşekkürler

  2. peki arkadaş bu sunumları istediğimizi mi anlatacağız yoksa onlar mı sececek sunu anlat diyecek

  3. sunum ve danisan gorusmesi toplam 15 dk mi olucak peki.sunuma kendmzi hazrlarken tahmini nekadar sûrmeli ?

  4. pekı sunumlar önumuzde acıkmı olacak yoksa ezberemı anlatacaz yada sunumlar acık olup bızım baslıklar hakında yorum lu anlatmamaızmı ıstenecek

  5. bana cvp verırsenız sevınırım

  6. Peki sınav ve mülakat sonuçları ne zaman belli olr acaba?

  7. imd alınmayacak diye açıklama yapılmış bilen arkadaşlar var mı?

  8. Tam ilarak anlamadum ben yardımcı olurmusunuz yazili sinav tmm sozlu mülakat siz anlatmissiniz bu proje nedir sozlu mulakatta nasil olacak

  9. arkadaşım sunumu bizmi hazırlayıp gidiyoruz ordanmı veriyolar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir