İŞ VE MESLEK DANIŞMANLIĞI PROJESİ SONA MI ERİYOR!!!

2011 yılında işsizlikle mücadele kapsamında geliştirilen projeyle piyasaya sürülen ve 2 Nisan 2012 tarihinde Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla atamaları yapılan 4000 iş ve meslek danışmanları, atandıklarından bu yana İŞKUR’un çehresini değiştirmiş ve vatandaş ve işverenin gözünde yeni yapısıyla beğeni kazanmıştır. Özellikle siyasi proje olarak görülmesi nedeniyle bazı muhalif parti milletvekilleri tarafından karalanma çabalarına maruz kalan iş ve meslek danışmanları, aslında ülkedeki memur çalışma mantığının aksine aktif işgücü politikalarındaki görev tanımlarıyla ve performans ölçütleriyle de hükümetin yeni 657 anlayışına paralel bir çalışma sergiliyorlar.

Ne yazık ki bu proje, iş ve meslek danışmanlarının haklı isteği olan kadroya geçiş (müjdesi!) ile birlikte devlet kadrosunda onlara layık görülen 9. derece GİH memur kadrosu ve maaş ile birlikte desteklenmemiş ve imdler adeta kurum içinde geliştirilen senaryolarla harcanmıştır.

Bu noktada İMD’lerin her zaman arkasında olan ÇSGB Bakanı Faruk Çelik’in, ‘kadro verilmesine rağmen özlük hakları nedeniyle zorunlu olarak sözleşmeli devam etme’ durumuyla karşı karşıya kalan İMD’ler için ne yapacağı merak konusu!!!

Kontrol Et.

BÜRO MEMUR-SEN’DEN İMD SAVUNMALARI İÇİN GENEL MÜDÜRLÜKTEN GEREKÇELİ KARAR İSTEĞİ

Önceki yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atamaları yapılan iş ve meslek danışmanlarının uğradığı mağduriyetlerin …

10 Yorum

 1. İŞSİZ 5180 İŞ VE MESLEK DANIŞMANI ATAMA BEKLİYOR SAYIN BAKANIM LÜTFEN BİZİ MAĞDUR ETMEYİN

  • Sayın bakanım bizler ne hayallerle hazırlandık imd ve kpss sınavlarına ancak şuan hayallerimizin gerçekleşmesi sizin ellerinizde lütfen bize yardım edin ,artık işsiz İŞ VE MESLEK DANIŞMANI OLMAK İSTEMİYORUZ.

   • ali rıza sertkaya

    daha fazla İMD alımı için düğmeye basın sayın bakanım bu şekilde seçime yatırım değil , geleceğe yatırım yapmış olan parti olarak tarihe geçersiniz.

 2. bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte.

 3. haksız ve fazla olan maaşları kurum içinde ki memur maaşlarıyla aynı duruma getirildi. Akşama internette sörf yapıp 2600 maaşı herkes ister.. kurumun yapısı değişti deniliyor yorumcular önce kurumun içinde 3 5 gün geçirin bakalım ne değişmiş. Bu durumdan haberi olmayanlar en azından susmayı denesinler. hakları olan yere geri çekildi ve bu güne kadar haksız olarak fazladan maaş aldılar.. geçmişte 3 kişinin yaptığı işi şimdi 60 kişi yapıyor. önceden bu işi yapanların emeklerine saygısızlık yapılıyor bu yorumlarla.. isteyen kadroya geçmez sözleşmeleri yıl sonunda fes edilir. elinde belgesi olan arkadaşlar yerlerine kadrolu olarak atanırlar.

 4. her okul için bir iş ve meslek danışmanı projesi ne aşamada acaba.

 5. hüsamettin…bu nasıl bir hırs nasıl bir çekememezlikdir..iş ve meslek danışmanlığı ile ilgili her türlü konu başlığının altına yazma gereği neden duyuyorsun..ben gördüm imd lerden önceki kurumu ve sonraki kurumu..hangi firma tanıyor işkuru..imd lerden önce kim gitmiş..gelen vatandaş güler yüz gördüğünde neden şaşırıyor peki..istihdam oranı neden % 68 arttı peki…neden işkurun son çare değilde ilk başvurulması gereken yer olduğunu hem firmalara hemde kurumlara ikna etmeye çalışıyoruz..neden nitelikli personelin bir kaydı yok yada olanların bilgileri tamamen yanlış..işkur kaç senedir varda neden çoğu firma yada vatandaş tanımıyor…her kurumda her çalışanda insan olan her yerde eksik vardır…bizim içimizdende suistimal etmeler vardır belki.ama bu benim ve çalışan diğer imd lerin günahı değil…keşke imd lerin maaşlarını düşmesi için dua etmek yerine tüm memurların maaşını yükseltmek için bu kadar çabalasanız…bizde çalışıyoruz maaşlarımız yüksek olsun deseniz..ne güzel olurdu

 6. Ayşe Tomris UZ

  lütfen birileri sesimizi duysun artık

 7. admin içinde küfür olmayan gayri aklaki bişey olmayan yorumlerı neden yayınlamıyorsun işinemei gelmiyorrr

 8. evet bakanım ..İşsizlik beni boğuyor. Lütfen yakın bir zamanda iş ve meslek danışmanlığı alımı olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir