Büro Memur-Sen’den Beklenen Açıklama Geldi(!)

Büro Memur-Sen’in, kadroya geçtikleri için ücretleri düşen iş ve meslek danışmanlarının mağduriyetinin giderilmesi için verdiği mücadele sonucunda iş ve meslek danışmanlarına müjdeli haber gelmeye devam ediyor.
 
Büro Memur-Sen, kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının ekonomik haklarının korunması gerektiğini başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere yaptığı tüm görüşmelerde vurguladı. Bununla yetinmeyen Büro Memur-Sen, TBMM’de iş ve meslek danışmanlarının maaş mağduriyetinin giderilmesi için yoğun girişimlerde bulundu. Büro Memur-Sen’in yaptığı bu çalışmalar sonucunda iş ve meslek danışmanlarına sevindirici bir haber geldi.
 
Resmi Gazete’de, ‘Köy Muhtarları ile Şehir ve Kasaba Mahalle Muhtarlarının Ödeneklerinin Artırılması ile Bazı Bakanlar Kurulu Kararlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ yayımlandı. Bakanlar Kurulu kararının 5’inci maddesinde ‘Devlet memurlarına ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin karar’ yer aldı. Bu karara göre iş ve meslek danışmanlarının maaşında ortalama 300 lira artış olacak.
 
 

Kontrol Et.

İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi Başlıyor

Bu yıl 2.si düzenlenecek Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi bugün saat 09.30 itibariyle saygı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir