ADALET ÖĞRETMENİ NEDİR, NE İŞ YAPAR, NASIL OLUNUR?

Meslek Bilgileri

Meslek Kodu : 2320.96

Meslek Adı : Adalet Öğretmeni


Grup Bilgileri

Meslek Ana Grubu : Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu : Eğitim İle İlgili Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu : Mesleki Eğitim Öğretmenleri

Meslek Birim Grubu : Mesleki Eğitim Öğretmenleri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Lisans

Meslek Detay Bilgileri

Meslek Tanımı :
Çalıştığı ortaöğretim kurumunda öğrencilere adalet alanıyla ilgili temel bilgi ve becerileri kazandırmak için teorik ve pratik eğitim veren nitelikli kişidir.

Görev ve İşlem Basamakları :
Adalet Öğretmeni, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: a) Eğitiminden sorumlu olduğu grubun düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlamak, b) Sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik vb. yerleri eğitime hazır durumda tutmak, c) Kendisine ayrılan ders saatlerinde çalışma planını uygulayarak öğrencilere adalet alanı ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırmak, d) Öğrencilerin başarılarını ölçmek, değerlendirmek, idareye sonuçları vermek, e) Alanı ile ilgili gelişmeleri izlemek, ihtiyaçları saptamak, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunmak, f) Öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunacak eğitim-öğretim yöntemlerini geliştirmek ve uygulamak, g) Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak, h) Öğrencilerin gelişimlerini izlemek, sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, i) Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Güncel Meslek : EVET

Meslek Dosyası Olanlar : Meslek Bilgi Dosyası bulunmamaktadır.

Kontrol Et.

meslek

Araç Filo Sorumlusu Nedir, Ne iş Yapar, Nasıl Olunur?

Meslek Bilgileri Meslek Kodu : 4323.55 Meslek Adı : Araç Filo Sorumlusu Grup Bilgileri Meslek …

8 Yorum

  1. adalet öğretmeni mi kesinlikle olmayın… adalet öğretmenliğini okudum bölüm 1.si olarak bitirdim sonuç ne??? her sene 5-7 kişi ataması yapılıyor ve ben her sene öğretmen olma ümidiyle yola çıkıp sonum hüsran oluyor 🙁 adalet ve hukuk dersi müfredata konuluyor fakat bu dersi bile vermek için bizi atamıyorlar yazık günah değil mi bizlere kendi bölümüm müfredata konuluyor adalet öğretmeni ataması yine az oluyor. 2013 yılında en az 50 tane adalet öğretmeni ataması istiyoruz yazık günah bize yaa. okadar okuduk lütfen sesimizi duyun bu yıl bari sayı 7 kişiden ibaret olmasın…. öğretmen olmak bizim de hakkımız. 50 kişi bari atayın lütfen:(

  2. adalet öğretmenliğini hangi bölümden kazanıp okuduz

  3. Duygu arkadasim 2014 atamasinda artti kontenjan atandinmi ?

  4. Selda arkadasim olacaktı o

  5. enüsttekiyorumaitafen

    adalet ogretmenligi diye bölüm mü var ya sallama şakir.. adalet ogretmenlıgı : hukuk, sıyaset bılımı ve kamu yonetımı ve kamu yonetımı mezunlarından formasyon almış olan kışılerden alıyor. okulu fln yok adalet ogretmenlıgının..

  6. Efe Yeşilbahçe

    Ben son dönem Kamu yönetimi öğrencisiyim,halihazırda MEB’e bağlı bir kamu kurumunda çalışıyorum şayet bu öğretmenliği kazanırsam yükselme mi alacağım yoksa tekrar sınava mı gireceğim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir